Inwestycję mieszkaniową Harmonia Kołobrzeg zaprojektowaliśmy z dbałością o ochronę środowiska i w zgodzie z naturą. Wykorzystujemy nowe technologie, aby zminimalizować wpływ obiektu na przyrodę. Przeważającą część powierzchni dachu pokryjemy panelami fotowoltaicznymi zasilającymi budynek energią słoneczną. Korzystanie  z zielonej energii odnawialnej  wygeneruje przyszłej Wspólnocie Mieszkaniowej znaczne oszczędności. Dzięki znajdującym się w garażu podziemnym stacjom ładowania samochodów elektrycznych, umożliwimy wygodne korzystanie z ekologicznych aut oraz zmianę z samochodu napędzanego silnikiem spalinowym. Na terenie osiedla zasadzimy kilkadziesiąt drzew i kilkaset krzewów, a na dachu budynku stworzymy zielony taras widokowy ze strefami relaksu. Wodę opadową wykorzystamy poprzez system retencji wody do podlewania ogrodu ozdobnego i prywatnych ogródków mieszkańców parteru. Jasna architektura budynku odbijająca światło słoneczne oraz wszechobecna zieleń ograniczą niekorzystne nagrzewanie się terenu obiektu. Architekci zadbali o bardzo dobrą izolację termiczną mieszkań stosując styropian grafitowy oraz wysokiej jakości trzyszybowe okna, co bezpośrednio wpływa na zminimalizowanie strat ciepła. Przy projektowaniu budynku postawiliśmy na infrastrukturę rowerową – na parkingu zewnętrznym znajdziemy stację serwisową, a wszystkie mieszkania będą miały przypisane miejsca postojowe na rower, boksy rowerowe lub komórki lokatorskie.

Harmonia Kołobrzeg to nie tylko ekologia, ale też piękna architektura wykonana z jakościowych materiałów w jasnych, przyjemnych dla oka kolorach. Funkcjonalne mieszkania będą wyposażone w gabarytowe okna oraz bardzo duże balkony/ogrody ze szklanymi balustradami, aby mieszkańcy mogli w pełni cieszyć się nadmorskim klimatem. Osiedle będzie zamknięte, chronione i monitorowane oraz wyposażone w plac zabaw dla najmłodszych lokatorów. Harmonia Kołobrzeg składa się ze 108 mieszkań na 5 kondygnacjach, lokalu usługowego z pompą ciepła i garażu podziemnego. Zakończenie budowy planujemy w IV kwartale 2023 roku.

Zielony Dach
Użytkowy

Do dyspozycji wszystkich mieszkańców, na dachu zaprojektowaliśmy taras widokowy z ogrodem i strefami relaksu. Zielony dach zapobiegnie nagrzewaniu się budynku w upalne dni.

Panele
Fotowoltaiczne

Części wspólne będą zasilane energią słoneczną z paneli fotowoltaicznych zlokalizowanych na dachu generując oszczędności przyszłej Wspólnocie Mieszkaniowej.

Stacje Ładowania
Samochodów Elektrycznych

W garażu podziemnym umieścimy kilkanaście prywatnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, a na parkingu zewnętrznym znajdzie się ogólnodostępna ładowarka.

Retencja Wody
Deszczowej

Woda opadowa będzie magazynowa w specjalnym zbiorniku i wykorzystywana do pielęgnacji ogrodu. Dopiero nadmiar wody będzie odprowadzany do kanalizacji deszczowej miasta. Część powierzchni utwardzonej pokryjemy przepuszczającą wodę ekokratą.

Funkcjonalne Mieszkania

Mieszkania zaprojektowaliśmy z bardzo dużymi balkonami, tarasami, ogrodami oraz z myślą o praktycznych funkcjach użytkowych. Lokale będą dobrze doświetlone przez duże okna i szklane balustrady.

Infrastruktura
Rowerowa

Do każdego mieszkania będzie przypisane miejsce postojowe na rower lub boks rowerowy. Przed budynkiem umieścimy punkt serwisowy rowerów. Obiekt jest bezpośrednio połączony z bogatą siecią tras rowerowych Kołobrzegu, a w odległości 300 m znajduje się stacja rowerów miejskich.

Windy

Budynek będzie wyposażony w 3 cichobieżne windy z odzyskiem energii.

Jakość Wykonania

Obiekt będzie wykonany w podwyższonym standardzie z jakościowych materiałów. Części wspólne i elewacja zostaną wykonane w niebanalnej stylistyce w przyjemnych dla oka jasnych kolorach.

Ochrona

Osiedle będzie chronione, zamknięte i monitorowane.

Kliknij w piętro na budynku
piętro
/ 4
dostepne
zarezerwowane
sprzedane
Kliknij, aby zobaczyć rzut Przesuń tabelę, aby zobaczyć więcej
nr piętro pokoje metraż cena m2 cena status zapytaj
Galeria
Lokalizacja

Harmonia jest zlokalizowana w spokojnej, nowo powstającej dzielnicy mieszkaniowej pod nowym planem zagospodarowania przestrzennego przy ul. Kolumba 25 w Kołobrzegu. W bliskiej odległości znajdziemy wszystkie niezbędne usługi: sklepy, aptekę, przedszkole, żłobek czy szkołę. Obok znajduje się przystanek autobusowy linii 2 i 10. Budynek jest bezpośrednio połączony z rozległą siecią tras rowerowych miasta, dlatego zachęcamy przyszłych mieszkańców do korzystania z roweru jako eko środka transportu. W kilka/kilkanaście minut trasami rowerowymi dostaniemy się do każdego zakątka Kołobrzegu, a dla miłośników kolarstwa przeznaczone są piękne szlaki wzdłuż morza. Przy inwestycji znajduje się miejska stacja rowerowa.

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast na Pomorzu. […] Naturalne bogactwa z jakich znany jest Kołobrzeg, od lat pomagają w regeneracji zarówno ciała jak i umysłu mieszkańców i odwiedzających miasto. Pozwalają w ramach wypoczynku na odzyskanie wewnętrznej harmonii i relaks nad brzegiem morza. Skarbami, które przesądzają o roli Kołobrzegu jako uzdrowiska są przede wszystkim woda mineralna, solanka, nazywana też kołobrzeskim płynnym złotem, borowina – czarne złoto oraz lokalny mikroklimat i wyjątkowa zieleń. To unikalne połączenie naturalnych skarbów powoduje, że miasto oferuje szeroki wachlarz usług zdrowotnych i kosmetycznych. Uzdrowisko dedykuje swoje dobra przede wszystkim osobom ze schorzeniami układu oddechowego, układu krążenia, narządu ruchu, chorobami reumatycznymi, endokrynologicznymi oraz z cukrzycą. Kołobrzeg jest również uznanym uzdrowiskiem dziecięcym, w którym najmłodsi pacjenci uzyskują pomoc w leczeniu wielu schorzeń. Historia kołobrzeskiego Uzdrowiska to ponad 200 lat tradycji, ta łączy dzisiaj nowoczesne rozwiązania z ekologią. O renomie tego prestiżowego miejsca na mapach Europy świadczy fakt, że już w 1938 roku wśród 125 badów (uzdrowisk) w Niemczech, kołobrzeski kurort uplasował się na pierwszym miejscu. Do dziś w Kołobrzegu funkcjonuje określenie: Perła Bałtyku.”

Dowiedz się więcej: 

http://klimatycznykolobrzeg.pl